Skip links

8 Adımda Google Ads Teklif Stratejileri

Google Ads teklif stratejileri iki temel ölçüte dayalıdır. Bu ölçütler;

  • Tıklama, gösterim ya da dönüşümler gibi hedefleriniz
  • Temel Kampanya Stratejisi

Bu amaçların arkasındaki fikir ise hedef kitlenizin ne olduğuna bağlı olarak belirli hedeflere ulaşmanıza yardımcı olmalarıdır. Teklif stratejilerini marka bilinirliği oluşturmak, tıklamaları artırmak ya da dönüşümlerini çoğaltmak için kullanabilirsiniz.

Google Ads’de kullanabileceğiniz birçok teklif stratejisi bulunmaktadır. Aşağıda belirteceklerimiz ile tüm teklif verme seçeneklerini öğrenebilir, sizin için en doğru olanı seçebilirsiniz.

1. Tıklama Başı Maliyet

TBM ya da tıklama başı maliyet stratejisi kampanyalarda her reklam grubu için farklı teklifler belirlememize olanak sağlar. TBM, anahtar kelimeler için ayrı ayrı ya da doğrudan reklam grubu için seçilebilir. 

2. Akıllı Teklif

Google Ads Akıllı Teklif stratejisi, doğrudan dönüşümlere odaklanır. Akıllı Teklif stratejisi, her açık artırmada dönüşüm değerini optimize etmek için algoritmalar gibi makine öğrenmesi metodunu kullanır.

3. Hedef EBM Teklifi

EBM ya da Edinme Başı Maliyet, reklam verenin belirlediği bir dönüşümün hedef maliyet ya da daha düşük bir maliyetle daha fazla dönüşüm elde edilmesini sağlayan reklam stratejisidir.

4. Hedef ROAS

Hedef ROAS teklif stratejisi, reklam harcamalarınızdan beklediğiniz kazanca göre dönüşüm değerinizi en üst düzeye çıkaracak şekilde çalışır. Oldukça karmaşık bir strateji olan Hedef ROAS, iyi bir reklam stratejisi ile uygulandığında oldukça kazanç sağlayan bir reklam modelidir.

Google Ads Çözümleri - Feniks Creative

5. Hedef Gösterim Payı

Hedef gösterim payı, en yeni reklam stratejilerinden biridir. Google Ads, reklam verenlerden bir gösterim payı yüzdesi belirlemesini ister. 

Reklam verenlerin yerleşim için üç farklı seçeneği vardır.

  • Sayfanın Mutlak En Üstü
  • Sayfanın Herhangi Bir Yeri
  • Sayfanın Üstü

6. Tıklama Sayısını En Üste Çıkarma

Tıklamaları en üst düzeye çıkarma, verdiğiniz teklifi belirtilen bütçeniz dahilinde daha fazla tıklama alacak şekilde ayarlayan otomatik bir reklam stratejidir. Neredeyse tüm işi Google Ads yaptığından tıklama kazanmanın en basit yolu budur.

7. Gösterim Teklifleri

BGBM ya da bin gösterim başına maliyet belirlemek reklamlarınızın Google Görüntülü Reklam Ağı’nda görüntülenme sayısına göre teklif vermenize imkan sağlar. Gösterim teklifleri stratejisi kampanyanın tıklama almasına odaklanmaz.

8. Geliştirilmiş TBM

GTBM ya da geliştirilmiş tıklama başına maliyet, dönüşümlerinizi ya da dönüşüm değerinizi en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olan bir teklif stratejisidir. En anlaşılır haliyle GTBM, manuel teklifleri hedef EBM ya da hedef ROAS ile birleştiren bir teklif stratejisidir. 

Google Ads hakkında daha fazla bilgi almak ve Google Ads çözümlerimizden faydalanmak için hemen bize ulaşın.

Leave a comment

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Explore
Drag